Na to zwróć uwagę wybierając fotografa do ślubu

pelna-milosci-fotografia-slubna

Bardzo istotnym aspektem, podczas dokonywania wyboru odpowiedniego fotografa ślubnego jest zwrócenie uwagi na kwestie techniczne oferowanych usług. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy fotograf ślubny posiada uprawnienia, a także umiejętności do pracy w obiektach sakralnych. Ze specyfiką działań wewnątrz takich miejsc wiąże się konieczność posiadania specjalistycznego sprzętu, który dostosowany jest do wykonywania zdjęć bez użycia lampy błyskowej. Brak możliwości użycia lampy nie powinien nikogo z nas dziwić, w końcu fotograf, który chciałby wykonać naszą sesję zdjęciową przy użyciu flesza, z pewnością zepsułaby atmosferę ceremonii.

Nowożeńcy muszą także zwrócić uwagę na taki nieoczywisty fakt, a mianowicie czy profesjonalista posiada sprzęt zastępczy. Może zdarzyć się, iż nawet najnowocześniejszy aparat fotograficzny w najważniejszym momencie odmówi posłuszeństwa – szybka wymiana zepsutego sprzętu może uratować kryzysową sytuację. Natomiast brak zapasowego aparatu sprawi, że nasza fotografia ślubna nie zostanie wyczerpująco wykonana.

Młode pary najczęściej kierują się opiniami innych osób, które skorzystały z usług danego profesjonalisty. Jest to bardzo cenna pomoc, ponieważ obietnice fotografa można w ten sposób skonfrontować z rzeczywistością. Portfolia, które zostają opublikowane na oficjalnych stronach internetowych fotografów są najczęściej najlepszymi z wykonanych zdjęć. Dzięki przyjaciołom, czy znajomym możemy zapoznać się z ich osobistą sesją ślubną, przez co sprawdzimy, czy każde wykonane fotografie mają taki sam poziom, jak galeria oficjalna.

Kryterium kierowania się opiniami innych ma jednak jeden minus – możemy mieć zupełnie inne oczekiwania oraz poczucie estetyki, niż osoby, które polecają specjalistę. W związku z tym to, co zachwyciło znajomych, może zupełnie nie trafić w nasze gusta. Dlatego jeśli mamy taką możliwość, to sami oglądnijmy zdjęcia wykonane przez fotografa naszym znajomym.

Reklama: Fotografia Ślubna LukaszPopielarz.pl – Szczecin