Sprowadzamy zwłoki bliskich z zagranicy

transport zwłok z zagranicy

Śmierć bliskiej osoby to zawsze ogromnie przykre przeżycie i bolesne doświadczenie dla każdego z nas. Bez względu na to, kogo się traci, czy jest to matka, ojciec, żona, mąż, brat, i niezależnie od okoliczności śmierci, strata uderza w nas z ogromną siłą. Ból i wszechogarniający smutek jest niejednokrotnie nie do zniesienia.
W przypadku śmierci bliskiej osoby, oprócz smutku i żalu, a czasem i lęku, pojawia się poczucie winy. Zastanawiamy się często, czy mogliśmy mieć wpływ na wydarzenia, czy można było coś zmienić.
Czeka nas jeszcze pogrzeb, który chociaż jest pożegnaniem ze zmarłym, należy do sytuacji skrajnie stresogennych. Samo załatwienie wszystkich formalności z nim związanych często urasta do miana wielkiego problemu, z którym bardzo ciężko się zmierzyć.
A co dopiero, gdy umiera bliska nam osoba za granicą. Przecież każdy z nas chciałby, aby zmarły krewny pochowany był w swoim kraju, a więc tu, gdzie są jego korzenie, żyją jego najbliżsi.
Śmierć za granicą łączy się zatem z koniecznością sprowadzenia zwłok do kraju. I chociaż sytuacja będzie wymagała od nas działania, możemy liczyć na pomoc firm usługowych, dla których sprowadzanie zwłok z zagranicy nie stanowi problemu.
Przedstawiciele takiej firmy zajmują się transportem zmarłych nie tylko na terenie Europy, ale i świata. Można liczyć na ich doświadczenie i niezbędną wiedzę, które ułatwi załatwienie zezwoleń na sprawne przewiezienie zwłok do kraju. Zapewnią transport specjalistycznie przygotowanym samochodem lub drogą lotniczą. Koszt usługi ustalany jest indywidualnie w zależności od kraju, regionu oraz miejsca, z którego trzeba przewieźć osobę zmarłą.
Firmy te świadczą usługi zgodnie z prawem polskim i międzynarodowym.

Zobacz też: Transport zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy